Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

Придбання автомобілів швидкої допомоги по – українські.

Добавлено : Дата: в разделе: Блоги

Придбання автомобілів швидкої допомоги по – українські.

«Україна не  перший рік купує автомобілі швидкої допомоги, й замовники вже мають чималий досвід у підготовці й прийманні автомобілів. У нових вимогах урахували весь попередній досвід державних закупівель автомобілів .»

                                                                                           Сергій Петренко. Газета: День

Однією з найбільш обговорюваних тем, з початку нового року, стала реформа "Швидкої допомоги". З 01січня встановлено нові нормативи доїзду до пацієнтів :10 хвилин у місті і 20 хвилин у селі. Про те ,що сьогодні виконати такі норми неможливо,розуміють і лікарі і пацієнти. Незважаючи на декларації про успіх реформи, пацієнти не можуть дочекатися швидкої допомоги більше години. Причин дуже багато: відсутність бригад,якість доріг,відсутність якісного обладнання і т.д. Але я звернула увагу,що на протязі  років медична реформа зводиться до придбання транспортних засобів. І акцент  робиться на швидкості прибуття медиків, а не на якості їхньої роботи. Кошти ( і не малі) постійно виділяються Урядом на закупівлю автомобілів швидкої допомоги, але хотілося б знати де вони і кого на них возять?

Пропоную вам переглянути в хронологічному порядку  як відбувалась і відбувається реформа в частині придбання  автомобілів швидкої допомоги.

29.12.2010р. Українська правда

ГЕНПРОКУРАТУРА ЗАТРИМАЛА ЧИНОВНИКА ЗА ШВИДКІ ТИМОШЕНКО.

У вівторок затримано директора ДП "Укрмедпостач" Миколи Петренка.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Петренка затримано у рамках розслідування у кримінальній справі за фактом порушення чинного законодавства службовими особами Кабінету Міністрів України у 2009 році під час закупки 1000 вантажопасажирських автомобілів Оpel Combo під виглядом автомобілів швидкої медичної допомоги.

Проти нього порушена кримінальна справа за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом розтрати чужого майна в особливо великому розмірі на суму близько півмільйона гривень.

Досудове слідство у справі триває.

Генпрокуратура допитує Юлію Тимошенко..

 

17.07.2012р. « Наші гроші»

У Азарова закупили "Швидких" на 200 мільйонів

У Києві презентували автомобілі швидкої медичної допомоги категорії В, закуплені за державний кошт.

Ще у 2011 році МОЗу було виділено 200 мільйонів гривень для придбання "Швидких" для Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та міста Києва.

Тоді за результатами проведених торгів було укладено договори з ТОВ "Горал" та ТОВ "Крас" щодо закупівлі 70 реанімобілів типу С (на базі Ford transit) та 216 типу B (Peugeot Boxer).

Ціна реанімобілів Peugeot склала 649 тисяч 800 гривень без ПДВ, а загальна сума договору - 140 мільйонів 356 тисяч 800 гривень.

Ціна 70 "Швидких" Ford складає 850 тисяч гривень, загальна сума договору - 59 мільйонів 500 тисяч гривень.

У МОЗ уточнили, що станом на 17 липня у регіони було поставлено 29 автомобілів. Коли будуть доставлені всі автомобілі, не повідомили. "Щоденно здійснюється прийом автомобілів типу В та направлення у регіони України", - сказано у повідомленні.

За інформацією "Наших грошей", основними засновниками фірми "Крас" у формі ТОВ є Федір Саворовський та його син Віталій. Обидва балотувались до Голосіївської райради в м. Київ за списком БЮТ на останніх виборах, батько отримав мандат.

Федір Саворовський з 1994 року очолює конструкторське бюро національної академії наук України.

Раніше фірма була обрана постачальником 216 автомобілів "швидкої" типу В за 140,36 млн. грн. (650 тис грн. за одиницю) для Міністерства охорони здоров’я.

 

12.04.2013р. Сайт Урядовий портал.

Школьники и пациенты должны ездить на украинских автомобилях.

Вице-премьер-министр Юрий Бойко заявил, что правительство хочет законодательно закрепить норму о закупке отечественных авто для бюджетных программ. Так, закупки по программам "Школьный автобус" и "Скорая помощь" будут у украинских производителей

Кабинет Министров намерен на законодательном уровне закрепить норму о закупке для бюджетных программ только отечественных автомобилей, сообщил вице-премьер-министр Юрий Бойко.

               "Любая страна, если государство что-то закупает, должна, в первую очередь, закупать у собственного производителя. "Скорая помощь" должна покупаться у нас в стране, так как в Черкассах она выпускается. Автомобили скорой помощи в Украине в настоящее время выпускает также Львовский автобусный завод в рамках совместного проекта с французской Renault. И если государство выделяет средства для бюджетных программ — "Школьный автобус", "Скорая помощь", то конечно, и мы сейчас над этим работаем, все эти закупки должны происходить у наших производителей, чтобы деньги оставались в стране и здесь поддерживали собственного производителя", — сказал Бойко в эфире спецпроекта 5-го канала "Реальный сектор".

 По его словам, соответствующий закон будет внесен в ближайшее время в Верховную Раду.

 

23.10.2013р. Павло Петренко народний депутат України.

"Швидкі" для Раї або Посібник по "відкатам" авторства МОЗ

……до хворих немає на чому їхати, і навіть у тому разі, якщо авто швидкої все ж таки виїхало на виклик, ще не факт, що по дорозі машина не зламається та врешті доїде до кінцевого місця призначення.

Вирішити цю проблему можна лише на рівні Міністерства охорони здоров'я, а саме – поступово обновити автопарк швидких. Більше того, на це вже навіть неодноразово були виділені значні кошти із держбюджету. Але куди вони ділися знають хіба що правоохоронці.

Так, минуло річ на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги за бюджетною програмою "Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" з держбюджету було виділено 57 млн. гривень. За ці кошті можна було придбати щонайменше 125 автівок швидкої із всім необхідним обладнанням. Проте в результаті – відкрито 1 кримінальне провадження за фактом розтрати коштів держбюджету службовцями МОЗу та ДУО "Політехмед" і не придбано жодної швидкої.

Цьогоріч Віктор Янукович, підписавши закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", додатково виділив МОЗу на закупівлю машин швидкої допомоги, ні багато ні мало – 922 мільйона гривень. Загалом за ці кошти міністерство має закупити 1412 автомобілів спецпризначення. Але, як виявилося, плани керівництва МОЗу не співпадають із офіційними документами, а, простіше кажучи, міністерство вирішило "вже за традицією" привласнити бюджетні кошти.

Красномовним підтвердженням такого стану справ є вже четверте протягом останніх двох місяців перенесення зазначеного тендеру без жодних об'єктивних причин. Так, спершу розкриття пропозицій учасників конкурсних торгів мало відбутись 23 вересня цього року. Проте, після того, як цією подією зацікавилися ЗМІ, тендер без пояснень перенесли на 1 жовтня. Відтоді, його переносили вже чотири рази. Остання оголошена дата проведення – 28 жовтня.

Проте, як нам стало відомо з неофіційних джерел, причина такої, м'яко кажучи, дивної поведінки міністерства полягає у тому, що виділені гроші вже поділили, а підставного "переможця" відкритих торгів неформально визначили.......

28.10.2013р. Сергій Петренко Газета: День

1412 автомобілів для «швидкої».

Сума тендеру — рекордна не лише для України, а й узагалі для Європи — 922 мільйони гривень

28 жовтня МОЗ провело процедуру розкриття пропозицій учасників тендеру на закупівлю автомобілів швидкої допомоги. Сума тендеру — рекордна не лише для України, а й взагалі для Європи — 922 мільйони гривень. За ці кошти уряд придбає й відправить до регіонів 1412 нових автомобілів швидкої допомоги.

Спеціально для тендеру було оновлено нормативну базу. Міністерство розробило й підготувало нові вимоги до технічної складової закупівлі. Усі ДСТУ були перероблені для того, щоб нові придбані автомобілі відповідали високим стандартам якості. Україна не      перший рік купує автомобілі швидкої допомоги, й замовники вже мають чималий досвід у підготовці й прийманні автомобілів. У нових вимогах урахували весь попередній досвід державних закупівель автомобілів.

В умовах високих тендерних вимог важливим завданням міністерства було, зокрема, залучення до тендеру максимальної кількості учасників, передусім, звісно, вітчизняних. І слід зауважити, що, незважаючи на високі вимоги до комплектації й шасі, заявки на участь у тендері подали вісім претендентів. Для того, щоб надати можливість усім охочим взяти участь у тендері, Міністерство тричі переносило дату  його проведення.

На думку Віктора Коваленка, представника компанії АІС, що бере участь у безпрецедентному тендері на закупівлю МОЗ автомобілів швидкої допомоги, міністерство зробило все можливе для того, щоб тендер відбувся чесно й прозоро.

Уперше в історії МОЗ велася онлайн-трансляція процедури розкриття пропозицій виробників, а у дворі міністерства для всіх, хто хотів, але не встиг акредитуватися на процедуру розкриття, був встановлений екран, на якому можна було побачити все, що відбувається в залі.

            Народні депутати, зокрема й ті, хто був не надто прихильний до міністерства й часто критикував роботу чиновників охорони здоров’я, були приємно здивовані не менше, ніж журналісти. Тендери всіма від початку сприймаються як поле для маніпуляцій і махінацій, а отже, повинні проводитися в тиші й подалі від сторонніх очей. МОЗ повністю зруйнувало цей стереотип.

Рекордний тендер — ще й рекордне випробування для міністерства. Поки воно з честю витримало перевірку на етапах підготовки передтендерної документації й процедури розкриття. Залишається висловлювати стриманий оптимізм і щодо того, що решта етапів тендеру — вибір переможця й приймання продукції, будуть проведені так само відкрито, прозоро і якісно.

 

31.10.2013р.Сайт Міністерстві охорони здоров’я України

 

Сьогодні в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося засідання Комітету з конкурсних торгів, під час якого розглядалися пропозиції учасників торгів на закупівлю автомобілів швидкої допомоги.

За словами заступника Голови комітету з конкурсних торгів МОЗ України Галини Довганчин, на конкурсні торги було подано 17 пропозицій за різними лотами від восьми учасників. Нині експерти робочої групи з профільного супроводу закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги, до складу якої входять науковці, керівники станцій швидкої медичної допомоги, фахівці, які займаються експлуатацією автомобілів, розглядають ці пропозиції на відповідність медико-технічним вимогам, а комітет вивчає документацію відповідно до правил конкурсних торгів.

«Сьогодні я впевнено можу сказати, що майже за всіма лотами існує конкурентне середовище, якісні характеристики пропозицій відповідають європейським стандартам. Після їх розгляду та оцінки комітет прийме рішення про визначення переможців та акцепт учасників. Цю інформацію ми відразу оприлюднимо на офіційному веб-сайті МОЗ України та на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі», - зауважила Галина Довганчин.

Голова робочої групи з профільного супроводу закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги Михайло Стрельников сказав, що майже всі автомобілі, що подані в пропозиціях, відповідають вимогам Національного стандарту, а медичне обладнання, що знаходиться в салоні – сертифіковане. Аналіз якості та комплектації автомобілів медичним устаткуванням показує, що учасниками торгів запропоновано обладнання від провідних світових виробників медичного обладнання.

«В швидких використовується дуже складне та високотехнологічне медичне устаткування, від якого залежить життя людей – і ми на цьому економити не будемо. У нас існує чітка позиція щодо закупівель медичного обладнання – воно має бути європейського, американського чи японського виробництва. Нас цікавить, перш за все, якість та надійність», - констатував Михайло Стрельников.

Він також повідомив, що робоча група попередньо переглянула всі пропозиції, але для прийняття остаточного рішення вона повинна детально проаналізувати всі елементи автомобілів – шасі, устаткування тощо. Особлива ретельно будуть опрацьовуватися пропозиції по автомобілям типу С (реанімобілі), які мають укомплектовуватися специфічним дороговартісним медичним обладнанням і до них будуть застосовуватися найжорсткіші вимоги.

«Нині ми до тендерного комітету надали експертний висновок за деякими лотами. Якщо ми працюватимемо в такому ж темпі, то за кілька днів ми надамо висновки абсолютно за всіма пропозиціями» - підсумував Михайло Стрельников.

 

А що буде далі? Даю змогу кожному, додумати самостійно!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

0
Для добавления и просмотра комментариев войдите сначала на сайт с именем пользователя и паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%