Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Українська професійна спільнота має яскраве та перспективне майбутнє

№4(2012)

Michael Reiss von Filski

З якими сучасними тенденціями в сфері бухгалтерського обліку та аудиту ви зустрічаєтеся в ході співпраці з членами вашої асоціації?

На сьогоднішній день ми відчуваємо, що, крім традиційного обслуговування, клієнти нашої фірми потребують додаткових послуг, таких як консультування, податковий консалтинг, реструктуризація та фінансове консультування, як це передбачено професійними фірмами.
Потенційні ділові та планові господарські операції клієнтів проходять через попередній аналіз аудиторських і бухгалтерських фірм задля уникнення помилок або дуже серйозних ризиків. Наприклад, у міжнародному бізнесі глибокий та ґрунтовний аналіз ситуації ПДВ вкрай важливий перед виконанням операції.


Чи зростає попит на послуги, що надаються вищезазначеними підприємствами?

Безумовно, зростає. Світова фінансова криза змусила багатьох клієнтів зрозуміти, що хороші та професійні аудиторські та бухгалтерські фірми, які пропонують глобальні послуги за конкурентними цінами, ідеально підходять для них. Тому багато клієнтів з усього світу знаходяться в пошуку бездоганного консультування за правильними цінами.
Багато замовників зрозуміли, що вони можуть отримати те, що шукають, працюючи разом із фірмами-членами GGI. Важливо усвідомити, що GGI є міжнародним альянсом незалежних аудиторських, юридичних та консалтингових фірм. Тому члени GGI можуть вирішувати більшість міжнародних питань своїх клієнтів через альянс GGI, надаючи сучасне обслуговування в будь-якій точці світу. Члени GGI покладаються на послуги своїх колег, які працюють в інших юрисдикціях, будучи при цьому цілком впевненими, що їх колеги також надають високопрофесійні послуги. Крім того, важливо підкреслити, що керівники всіх фірм-членів GGI – це добре підготовлені партнери, які до того ж є підприємцями. Це означає, що вони, відповідаючи за питання клієнта, розуміють потреби бізнесменів, оскільки мають підприємницьке мислення. Все це є результатом наявності низки конкурентних переваг для клієнтів, із якими працюють фірми-члени GGI.


Невже фінансова криза погано позначилася на довірі до бухгалтерського обліку та загальному іміджі професії бухгалтера та аудитора?

Так, звичайно, але набагато більше серед компаній «великої четвірки». Досі важко зрозуміти, у тому числі й професіоналам, як фірми, що котуються на міжнародних фондових ринках та нібито вважаються кращими з кращих, на думку світових рейтингових агенцій, та які пройшли перевірку провідних аудиторських професійних фірм, раптом зіткнулися з низкою серйозних проблем. До фінансової кризи багато компаній проходили перевірку аудиторськими фірмами, які входять до «великої четвірки», задля отримання кредиту та здобуття репутації абсолютно доцільної та стабільної компанії.
Я сподіваюся, що фінансова криза змінила таке світове сприйняття. Бухгалтерські фірми середнього класу зрозуміли, що для них існує цікавий і зростаючий ринок, спрямований на довгострокову співпрацю з їх клієнтами. Все більше замовників цінують саме ці послуги, які надають сильні та дійсно незалежні гравці ринку. Відважуся сказати, що бухгалтерські фірми середнього класу здобули більше довіри з боку клієнтів у минулому.
Проте загальна картина ринку розділяє об’єднані мережі на світові організації з єдиним брендом та альянси сильних і незалежних фірм.


Що означає для вас професійна етика? Як ви контролюєте виконання етичних норм вашими членами?

Із моменту написання Лукою Пачолі у 1494 році тез щодо етики бухгалтерів, професійний світ змінювався декілька разів, але від цього не стало легше відповісти на дане питання.
Звичайно, п’ять розділів етичних принципів, розроблених AICPA (Американським інститутом дипломованих публічних бухгалтерів), сьогодні мають більше значення, а отже, ретельніше розглядаються, ніж до фінансової кризи. Незалежно від того, чи потенційний член GGI дотримується підходу місцевого законодавства на основі принципів чи правил у своїй країні, важливо, щоб фірма-член слідувала наступним, як вже зазначалося, принципам, а саме незалежність, чесність та об’єктивність, компетентність і технічні стандарти, обов’язки перед клієнтами, відповідальність перед колегами, а також інші обов’язки та практики.
Уже на етапі проведення комплексної оцінки діяльності компанії для прийняття потенційного члена до GGI можна визначити дотримання цих принципів. Поглиблено вивчається виконана робота для та від імені клієнтів, ретельно оцінюється профіль компанії, перевіряється наявність безперервного навчання, оцінки експертів, аналізується структура фірми та сфера повноважень, управління та організація партнерства, забезпечення професійної відповідальності, питання контролю якості та багато інших факторів. Професіоналізм є першим та найбільш важливим питанням, яке береться за основу. Професійна етика також важлива, але вона не може бути на високому рівні в разі браку професіоналізму.


Як виконавчий директор всесвітньої організації ви багато подорожуєте. Чи можете пригадати деякі специфічні особливості професії бухгалтера в різних країнах?

Звичайно, є відмінності, які запам’яталися та вразили. Цікаво зауважити, що, наприклад, у бухгалтерських фірмах Німеччини багато хто з партнерів є дипломованими бухгалтерами, податковими консультантами, до того ж юристами, які отримали право проводити адвокатську практику у суді, хоча в інших країнах існує суворий розподіл між професіями юриста та бухгалтера. Також відчуваються деякі вікові та статеві особливості. Зокрема, це можна побачити в Україні, де більшість бухгалтерів жінки.


Хто є бухгалтером у вашому розумінні (професійні та людські якості)?

Професійні якості бухгалтера повинні відповідати п’ятьом принципам, які згадувалися раніше. Бухгалтер має високу відповідальність і повинен володіти важливими професійними та інтелектуальними навичками. Крім того, чим ширше розуміння різних видів бізнесу має фахівець, тим краще він може оцінити точність фінансової звітності.
Щодо людських якостей, то бухгалтер повинен бути більш стійким до щоденних проблем. Професіоналізм вимагає відставити особисті емоції та керуватися інтуїцією, основаною на досвіді, що допомагає бухгалтеру вирішити поточні питання. Окрім інтелекту, має бути індивідуальна здатність прислуховуватися і до суб’єктивних факторів.


Що б ви порадили українській професійній спільноті?

Перш за все, бути відкритими та активними. Якщо є така можливість, кожен професіонал, по суті, повинен подорожувати, вивчати іноземні мови та отримувати користь від будь-якого досвіду міжнародного спілкування, членства та зв’язків.
Україна є дуже важливою країною та найближчим часом стане ще більш важливим місцем для бізнесу, оскільки вона ідеально розташована між Європейським Союзом та Росією і є чудовою країною для освоєння регіонів і культур. Професіонали з чудовими технічними навичкам, відкритою душею та знанням іноземних мов матимуть ще більше можливостей. Вони будуть в центрі діяльності свого професійного співтовариства, стануть вагомою частиною майбутнього власної фірми та країни. Я люблю Україну, оскільки тут жила основна частина моєї батьківської родини впродовж майже двох століть. Переконаний, що українська професійна спільнота має яскраве та перспективне майбутнє.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%