Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Запроваджуємо міжнародні стандарти фінансової звітності

№4(2012)

Державна навчально-наукова установа «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України спільно з Українським союзом промисловців і підприємців провела круглий стіл «Запровадження МСФЗ в Україні: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Тетяна Єфименко, голова Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів, член-кореспондент НАНУ, заслужений економіст України, у вітальному слові підкреслила важливість обговорюваної тематики і закликала присутніх до співробітництва. Людмила Ловінська, заступник директора Науково-дослідного фінансового інституту Академії фінансового управління з наукової роботи, заступник голови Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів, професор, доктор економічних наук, наголосила, що для України запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності на підставі досвіду інших країн є важливим кроком уперед.
Валентина Легка, виконавчий директор ФПБАУ, висвітлила тему «МСФЗ – нова філософія ведення бізнесу». Про досвід НБУ з введення міжнародних стандартів фінансової звітності у банківській системі розповів Богдан Лукашевич, головний бухгалтер Національного банку України. Євгенія Чемерис, заступник голови правління ПАТ «Креді Агріколь Банк», голова комітету з оподаткування та бухгалтерського обліку Незалежної асоціації банків України, окреслила позицію комерційних фінансових установ та їхні проблеми при запровадженні МСФЗ.
Присутні погодилися з тим, що введення міжнародних стандартів бухгалтерської звітності є дуже важливим. Цього чекали підприємства, що працюють на міжнародному рівні, адже тепер вони звітуватимуть за зрозумілими для іноземних інвесторів правилами. При цьому однією з проблем впровадження фінансової звітності за МСФЗ учасники круглого столу називали відсутність у підприємств коштів на навчання спеціалістів, які відповідають за звітність, а також небажання деяких керівників заохочувати підвищення кваліфікації співробітників. Ішлося і про те, що випускники вищих навчальних закладів, які отримали бухгалтерську освіту, повин­ні знати міжнародні стандарти фінансової звітності.

Під час круглого столу наголошувалося, що Міністерством фінансів України спільно з Проектом розвитку фінансового сектору (FINREP) створено спеціалізований інформаційний ресурс щодо введення МСФЗ. Адреса сайту: www.msfz.minfin.gov.ua. Мета: вільний і безоплатний доступ суб’єктів господарювання, бухгалтерів-практиків і студентів до найкращої практики застосування міжнародних стандартів фінансової звітності. Для наповнен­ня інтернет-ресурсу актуальною інформацією, корисною для користувачів, професійних громадських організацій бухгалтерів та аудиторів, сторонами меморандумів запропоновано надати адміністратору сайту цікаві матеріали для редагування та подальшого розміщення із забезпеченням дотримання авторських прав
і оприлюдненням джерел отримання. Ця пропозиція спільно з іншими увійшла до резолюції круглого столу, ухваленої за підсумком засідання.
Присутні погодилися, що розпочатий за ініціативи уряду України перехід до прямого використання міжнародних стандартів фінансової звітності публічними акціонерними товариствами, банками, страховими компаніями та іншими суб’єктами господарювання є черговим етапом модернізації національної системи інформаційного забезпечення державного і корпоративного управління з метою посилення його ефективності, прозорості та підзвітності. Це сприятиме адаптації вітчизняного законодавства та практики до норм Європейського Союзу.

 

Резолюція круглого столу
«Запровадження МСФЗ в Україні: проблемні питання та шляхи їх вирішення»

Обговоривши питання порядку денного, учасники круглого столу вирішили:

1. Вважати, розпочатий за ініціативи Уряду України, перехід до прямого використання Міжнародних стандартів фінансової звітності публічними акціонерними товариствами, банками, страховими компаніями та іншими суб’єктами господарювання, черговим етапом модернізації національної системи інформаційного забезпечення державного і корпоративного управління з метою посилення його ефективності, прозорості та підзвітності, що буде сприяти адаптації законодавства та практики до норм Європейського Союзу.

2. Схвалити проведену Міністерством фінансів України належну підготовчу роботу до переходу на МСФЗ, зокрема:
• Налагодження офіційної взаємодії з Радою міжнародних стандартів бухгалтерського обліку: укладення угоди щодо отримання актуальних редакцій текстів МСФЗ для їх перекладу українською мовою, тексту МСФЗ для малих і середніх підприємств з метою його перекладу державною мовою, проектів нових МСФЗ для обговорення і подання пропозицій спеціалістів тощо.
• Надання Фондом Ради МСБО згідно з договорами матеріалів, які можуть бути оприлюднені.
• Координація спільно з Національним банком України зусиль всіх учасників процесу запровадження МСФЗ і згуртування навколо вирішення цього завдання професійної спільноти, з формалізацією відповідними Меморандумами.
• Започаткування і розміщення на офіційному сайті Міністерства фінансів України інтернет-ресурсу www.msfz.minfin.gov.ua., присвяченого проблемам запровадження МСФЗ в Україні.
• Створення редакційної групи фахівців, переклад, редагування і розміщення у відкритому доступі актуальних текстів МСФЗ для загального користування.
• Організація широкого громадського обговорення процесу запровадження МСФЗ, проблемних питань і можливостей їх вирішення шляхом проведення конференцій, круглих столів тощо.

3. Із метою подальшого сприяння складачам фінансової звітності за МСФЗ та підтримки процесу запровадження МСФЗ в Україні пропонується здійснити такі заходи:
• Провести публічні слухання (круглі столи, конференції тощо) в регіонах України із залученням широкого кола зацікавлених осіб, включаючи представників Державної податкової служби України, Фонду державного майна України, Державної служби статистики України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, національних регуляторів (щомісячно).
• Для наповнення інтернет-ресурсу www.msfz.minfin.gov.ua актуальною інформацією, корисною для користувачів, запропонувати професійним громадським організаціям бухгалтерів та аудиторів, підписантам Меморандумів, надати його адміністратору цікаві матеріали для редагування і подальшого розміщення із забезпеченням дотримання авторських прав і джерел отримання.

4. Для популяризації інтернет-ресурсу www.msfz.minfin.gov.ua:
• Запропонувати керівникам професійних громадських організацій бухгалтерів та аудиторів, іншим зацікавленим особам-власникам інтернет-ресурсів здійснити взаємний партнерський обмін посиланнями.
• Розміщувати інформацію про інтернет-ресурс та наявні матеріали у виданнях Міністерства фінансів України, Державного казначейства, Національного банку України та інших регуляторів.
• Направити інформацію про інтернет-ресурс вищим закладам освіти України для інформування аспірантів та студентів.
• На основі моніторингу створити банк проблемних (часто виникаючих) питань із запровадження МСФЗ і періодично розміщувати відповіді на них на інтернет-ресурсі.

5. Із метою реалізації заходів, передбачених Меморандумом про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності від 23 лютого 2012 року, створити при ДННУ «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України професійну Робочу групу експертів для вирішення актуальних практичних питань застосування МСФЗ за участю представників державних органів та професійних громадських організацій – підписантів Меморандуму та інших зацікавлених осіб.

6. Запропонувати Українському союзу промисловців та підприємців провести семінар для керівників та головних бухгалтерів підприємств – членів Союзу з питань переходу на МСФЗ.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%