Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Спрощення процедури реєстрації осіб як платників податку та вибору системи оподаткування

Лілія Бабенко
помічник юриста

№9(20)(2013)

Упродовж останніх років були помітно спрощені процедури реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця, а також взяття на облік суб`єкта господарювання в органах державної статистики, Пенсійного фонду України, органах доходів і зборів. Це все відбулося завдяки запровадженню так званого «єдиного вікна», що передбачає взаємний обмін інформацією з відомчих реєстрів органів статистики, доходів і зборів та Пенсійного фонду України.

Таким чином, відпала необхідність в отриманні довідки про взяття на облік платника податків форми 4-ОПП, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідка статистики) та низки інших документів.

5 вересня цього року Верховною Радою було прийнято черговий Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон), який передбачає можливість спрощення процедури реєстрації суб’єкта господарювання в органах Державної реєстраційної служби та доходів і зборів. Одночасно з цим Законом набирав чинності й Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення деяких норм», яким змінюється встановлений Податковим кодексом порядок подання реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію платника податку на додану вартість та подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування. Хотілося б детальніше зупинитися на даних ново­-
вве­деннях.

Так, Закон дає можливість суб’єкту господарювання обрати спрощену систему оподаткування та/або добровільно зареєструватися платником податку на додану вартість безпосередньо під час здійснення державної реєстрації у державного реєстратора. Абзац другий ст. 24 Закону було викладено в новій редакції, яка передба­чає, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або упов­новажена ними особа подають заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, до якої може бути подана як додаток заява щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування
та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Отже, якщо раніше державний реєстратор у день державної реєстрації юридичної особи передавав відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи, то зараз до органів державної податкової служби одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи державним реєстратором передається електронна копія заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, якщо такі заяви були подані як додаток до р­еєстраційної картки. Тобто реєстратор окрім реєстраційної картки надсилає до відповідних органів доходів і зборів ще й скановану копію заяви про обрану систему оподаткування.
Такі самі зміни торкнулися і фізичної особи, яка має намір стати підприємцем. Тобто, фізична особа або уповноважена нею особа для проведення державної реєстрації крім заповненої реєстраційної картки на проведення державної реєстрації та переліку докумен­тів, що залишився незмінним, має можливість подати як додаток до реєстраційної картки заяву щодо обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за встановленою формою.
Що стосується відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі, то з прийняттям Закону їхній перелік також був доповнений, а саме: у разі подання суб’єктом господарювання державному реєстратору заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування, як додатку до реєстраційної картки, в Єдиному державному реєстрі зазначаються дата надсилання електронної копії такої заяви до органу доходів і зборів, дата подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування, обрана група платників єдиного податку, податкова адреса суб’єкта господарювання, місце провадження господарської діяльності. Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп також зазначаються обрані види економічної діяльності. При поданні державному реєстратору заяви про добровільну р­еєстрацію як платника податку на додану вартість, як додатку до реєстраційної картки, в ЄДР зазначаються дата подання такої заяви та дата надсилання електронної (сканованої) копії заяви до органу доходів і зборів.

Виходячи з вищевикладеного, новий Закон дає змогу значно зберегти час та сили в процедурі р­еєстрації суб’єкта господарювання як платника податку та виборі системи оподаткування.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%