Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Національний форум бухгалтерів: виховуємо в собі особистість

Ольга Марчук
економічний оглядач

№12(23)(2013)

Понад 250 учасників зібрав Національний форум бухгалтерів, який відбувся 6 грудня 2013 року в Києві. Тематикою заходу зацікавилися не тільки представники облікової професії, а й керівники низки українських та міжнародних компаній, фінансові директори, податкові контролери і менеджери, представники органів державної влади та місцевого самоврядування і навіть відомі політики.

Жодне підприємство, компанія, фірма чи установа не можуть обійтися без бухгалтера. При згадці про представників цієї професії, більшу частину яких складають жінки, в уяві виникає образ завжди заклопотаної цифрами й показниками людини, дещо закомплексованої від відчуття недооцінки з боку керівництва. Чи такого бухгалтера нині потребують роботодавці? Які виклики с­тоять перед представниками професії? Яку освіту повинен мати сучасний бухгалтер? Як знайти роботу своєї мрії? Яка роль бухгалтера в компанії? Відповісти на ці запитання, а також допомогти подолати стереотипи поставили за мету організатори форуму – Міжнародна громадська організація «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів», яка для заходу взяла за девіз слова Федора Достоєвського «Жити – означає зробити художній витвір із самого себе». 

Голова Європейської партії України, народний депутат Микола Катеринчук у вітальному слові підкреслював: «Для того щоб говорити про те, чи можна бути успішним бухгалтером або аудитором у нашій державі, потрібно подивитися на питання через призму успішності бізнесу в нашій державі. А реалії такі, що нині немає достатнього конструктиву між державою і бізнесом». Зі словами свого колеги по парламенту погодився екс-прем’єр-міністр України, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, який вітав учасників від Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Керівник найавторитетнішого в Україні громадського об’єднання підприємців звернув увагу присутніх на необхідність розвитку і зміцнення державно-приватного партнерства та наголосив, що нині податкова система, бухгалтерський облік, аудиторська діяльність – це саме те, що формує головну складову ділового і загального клімату в державі.
Тож який він, новий погляд на професію бухгалтера? Відповідь на це питання спробували знай­ти під час першої сесії форуму, модератором якої став управляючий партнер компанії FINART Smart Solutions, професор бізнесу Київської школи економіки Михайло Колісник. Професор Колісник надзвичайно захоплююче провів інтерактивний майстер-клас на тему «Руйнуємо фінансові стереотипи», аргументовано довівши, що професія бухгалтера – не така вже й нудна, якою її іноді прагнуть представити су­спільству, нав’язавши стереотипне бачення.
Менеджер проектів компанії Ward Howell Юлія Містюк, яка безпосередньо займається пошуком керівників та розвит­ком лідерського капіталу, ознайомила аудиторію з найпоширенішими вимогами керівництва компаній, які шукають бухгалтерів і фінансових директорів. Вони хочуть бачити в претендентах на ці вакансії розвинені лідерські якості, професійну проникливість, емоційну й психологічну зрілість, проактивну позицію, стратегічне бачення розвитку компанії, високі комунікаційні навички та навички ефективного парламентаря, націленість на результат.
Президент МГО «Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів та аудиторів» Андрій Клімов звернув увагу на те, що в нинішніх умовах роботодавець бачить бухгалтера високоосвіченим спеціалістом. Саме тому, за його словами, представникам цієї професії потрібно постійно навчатися, вдосконалювати свої професійні знан­ня, проходити сертифікацію. Цю позицію підтримала віце-президент МГО РНБА, керуючий партнер аудиторської фірми «Аксьонова та партнери» GGI Олена Макеєва, яка провела майстер-клас «Як знайти роботу своєї мрії, виховати власні амбіції».
Щоб наочно продемонструвати збірний образ нинішнього представника професії, вона вибірково звернулася до учасників з проханням представити себе. Після цього одразу ж звернула увагу на невпевненість кожного, хто говорив про себе та компанію, у якій працює. Цей маленький експеримент дав можливість доповідачці зробити висновок про те, що нині бухгалтерам слід виховувати власні амбіції. До складових цього процесу Олена Макеєва віднесла професійну освіту та професійні навички, навчання мистецтву ведення переговорів, лідерство та відповідальність, читання книг, вивчення мов, публічність і громадську діяльність. Вона закликала колег не боятися виходу за межі так званої зони комфорту та до створення власного бренду, який значно підвищить їхній імідж.
Під час другої сесії, модератором якої став адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового цент­ру EUCON Ярослав Романчук, учасники форуму розглянули різноманітні методики підвищення власної ефективності. Президент і засновник компанії «Промкабель-Електрика» Ваче Давтян поділився власним досвідом ведення бізнесу і розповів, як усе в житті встигати й робити це із задоволенням. Президент спільноти бізнес-лідерів CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук провів майстер-клас на тему «Зв’язки вирішують усе», де розкрив секрети власної методики побудови ефективної комунікації.
Якщо попередні сесії були присвячені представнику професії та шляхам розвитку його лідерських і комунікативних якостей, то третя частина форуму охоплювала особистісні характеристики. Зокрема, керуючий партнер Агентства фінансів Анна Новікова під час майстер-класу «Чоловіки і жінки: різні підходи в бізнесі» говорила про те, які тактики існують у бізнесі й чим відрізняються чоловіче та жіноче бачення ведення бізнесу. Засновник проекту Upgrade, керуючий партнер компанії Аxiline Андрій Клименко у майстер-класі «Натхнення для досягнення цілей» розповів про те, як боротися з щоденною рутиною і як вибудувати ефективний план досягнення поставленої мети.
Загалом у рамках форуму відбулося 11 майстер-класів, на яких були розглянуті різні методики сприян­ня саморозвитку і підвищення особистої ефективності. Тематика викликала жвавий інтерес аудиторії. Учасники активно дискутували про те, які труднощі виникають на шляху досягнення цілей і як необхідно діяти в складних ситуаціях. При цьому свідомо не порушувалися суто виробничі питання щодо дій бухгалтера в конкретних випадках, його роботи з нормативними документами. Ця спрямованість не на професію, а на її представника помітно вирізнила форум з-поміж численної кількості заходів, які нині про­водяться для бухгалтерів, зробила його цікавим і несхожим на інші.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%